News portal website
before header

ଭାଜପା ଛାଡିଲେ ସିମନ୍ତିନି ଜେନା !

ଅଷ୍ଟିନ ନ୍ୟୁଜ/ବଡଚଣା ତା-୦୨-ମଇ-୨୦୨୪ ବଡଚଣା ବିଜେପି ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ବିଜେପି ନେତ୍ରୀ ସିମନ୍ତିନି ଜେନା।ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ଅଷ୍ଟିନ ନ୍ୟୁଜ ହାତରେ ଲାଗି ରହିଥିବା ବେଳେ, ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା,ତାଙ୍କର ଅନ୍ୟ ଦଳକୁ ଯାଇ ମିଶିବାରେ ଯୋଜନା ଥିବାର ଅନୁମାନ

ମାଟି ମାଫିଆଙ୍କ ଭୁ-ସ୍ୱର୍ଗ ଭାପୁର ପାଟ!

ଅଷ୍ଟିନ ନ୍ୟୁଜ/ବଡ଼ଚଣା ତା-୨୯-ଅପ୍ରେଲ-୨୦୨୪ ମାଟି ମାଫିଆଙ୍କ ରାଜ ଚାଲିଛି, ଦର୍ପଣ ତହସିଲ ଅଧିନସ୍ଥ ମୂଷାଟିକିରି ଆରଆଇ ସର୍କଲରେ।ଏହି ସର୍କଲରେ ଅଧିକାଂଶ ଜମି ଗୋଚର କିଷମର ଥିବା ବେଳେ,ଅନେକ ସମୟରେ ଏହି ଜମିରୁ ମାଟି ଉଠାଇ ମାଫିଆମାନେ ମାଲାମାଲ ହେଉଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ବର୍ଷାଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଗ୍ରସ୍ତ ପାଇଁ ବିଜଦର ବୈଠକ!

ଅଷ୍ଟିନ ନ୍ୟୁଜ/ବଡଚଣା ତା-୨୪-ଅପ୍ରେଲ-୨୦୨୪ ଆସନ୍ତା ୨୬ ତାରିଖରେ ବଡଚଣା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ବିଧାନସଭା ବିଧାୟକ ପାର୍ଥିନୀ ବର୍ଷା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ ଆସୁଛନ୍ତି।ସେନେଇ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ୫ଟି ଜୋନରେ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।ଯୋନ ୧୯ ଓ ୨୦ ର ବୈଠକ ଗଜେନ୍ଦ୍ରପୁର ସ୍ଥିତ

ପର ଜମିରୁ ରାତି ହେଲେ ଚାଲିଛି ମାଟି ଚାଲାଣ!

ଅଷ୍ଟିନ ନ୍ୟୁଜ/ଯାଜପୁର ତା-୧୧-ଅପ୍ରେଲ-୨୦୨୪ ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ଦର୍ପଣ ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାଉଡ଼ିଆ ଅଞ୍ଚଳରୁ ରାତି ହେଲେ ଚାଲାଣ ହେଉଛି ମାଟି।ତାହା ପୁଣି ପର ଜମିରୁ ଜେସିବି ହାଇବା ଲଗେଇ।ଜମିର ମାଲିକ ଜାଣୁନି ମାଟି ଉଠାଉଛନ୍ତି କିଏ।ଏଭଳି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଜନକ ଘଟଣା ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ପରେ

ଏକାଠି ହେଲେ ଜନ୍ମେଜୟ ସମର୍ଥକ ଟିକେଟ ନେଇ ବଢ଼ିଲା ସସପେନ୍ସ!

ଅଷ୍ଟିନ ନ୍ୟୁଜ/ଭୁବନେଶ୍ୱର ତା-୦୮-ଅପ୍ରେଲ-୨୦୨୪ ବଡଚଣା ବିଜେଡିରେ ବଢୁଛି ସସପେନ୍ସ।ଘଡିକେ ଘୋଡା ଛୁଟୁଛି!ବିଭିନ୍ନ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଗଠନ ପାଇଁ କରୁଛନ୍ତି ବୈଠକ।୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସକୁ ବାଏ ବାଏ କହି ବଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ବଡଚଣାର ଯୁବନେତା ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଜନ୍ମେଜୟ

ବଦଳିଲେ ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲାପାଳ!

ଅଷ୍ଟିନ ନ୍ୟୁଜ/ଭୁବନେଶ୍ୱର ତା-୦୩-ଅପ୍ରେଲ-୨୦୨୪ ବଦଳିଲେ ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲାପାଳ।ନିକଟରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରୁ ବଦଳି ହୋଇ ଯାଜପୁରରେ ନୂତନ ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ଶୁଭଙ୍କର ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବଦଳି ହୋଇଛି।ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଗ୍ରାମ୍ୟଞ୍ଚାଳ ଉର୍ଣ୍ଣତିକରଣ

ଭାଜପା ରୁ ଅମର ନାୟକ!

ଅଷ୍ଟିନ ନ୍ୟୁଜ/ଭୁବନେଶ୍ୱର ତା-୦୨-ଅପ୍ରେଲ-୨୦୨୪ ଓଡ଼ିଶାରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ପାର୍ଥିଙ୍କ ତାଲିକା ଆଜି ଜାରି କରିଛି।ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ବଡ଼ଚଣା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଅମର କୁମାର ନାୟକଙ୍କୁ ଟିକେଟ ପ୍ରଦାନ କରିଛି ବିଜେପି।ଅମର ନାୟକ ଜଣେ ଟାଣୁଆ

କଂଗ୍ରେସରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ଗଣେଶ୍ୱର ବେହେରା।

ଅଷ୍ଟିନ ନ୍ୟୁଜ/ଭୁବନେଶ୍ୱର ତା-୦୨-ଅପ୍ରେଲ-୨୦୨୪ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା କଂଗ୍ରେସର ଟାଣୁଆ ନେତା ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଗଣେଶ୍ୱର ବେହେରା ଆଜି କଂଗ୍ରେସ ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି।ଏକ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ଓପିସିସି ସଭାପତିଙ୍କୁ ପଠାଇଛନ୍ତି।ଇସ୍ତଫା ଦେବାର କାରଣ ଉଲ୍ଲେଖ କରି ନ ଥିବା ବେଳେ ଦଳରୁ ମିଳିଥିବା

ରାଜ୍ୟରେ ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ସକାଳୁଆ ସ୍କୁଲ!

ଅଷ୍ଟିନ ନ୍ୟୁଜ/ଭୁବନେଶ୍ୱର ତା-୦୨-ଅପ୍ରେଲ-୨୦୨୪ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହକୁ ଦେଖି ସ୍କୁଲ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଅପ୍ରେଲ ୨ ରୁ ସକାଳୁଆ ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବାକୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ।କେବଳ ସ୍କୁଲ ନୁହଁ ଅଙ୍ଗନବାଡ଼ି ମଧ୍ୟ ସକାଳୁ ଆରମ୍ଭ କରିବା ଲାଗି ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବିକାଶ ବିଭାଗ

ଯୁଗାନ୍ତର ସାଂସ୍କୃତିକ ପରିଷଦର ଉତ୍କଳ ଦିବସ ପାଳନ।

ଅଷ୍ଟିନ ନ୍ୟୁଜ/ଯାଜପୁର ତା-୦୧-ଅପ୍ରେଲ-୨୦୨୪ ଯୁଗାନ୍ତର ସାଂସ୍କୃତିକ ପରିଷଦ ରଇପୁର ଅନୁଷ୍ଠାନର ୪୫ତମ ଉତ୍କଳ ଦିବସ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବାଲିକୁଦା ମା ମଙ୍ଗଳା କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପରେ ପାଳନ ହୋଇଯାଇଛି। ପୂର୍ବତନ ବ୍ଳକ ଚେୟାରମ୍ୟାନ ତଥା କବି ପ୍ରଭାକର ଶତପଥୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଉଦଘାଟନ